Globalna łączność na morzu nawet w trudnych warunkach pogodowych. Czy to możliwe?

lódź

Szybki rozwój technologii sprawia, że możemy korzystać z Internetu oraz telewizji nawet w trudnodostępnych miejscach, na przykład na morzu. Co więcej, łączność na wodzie charakteryzuje się wysoką jakością transmisji i odbioru sygnału, w każdych warunkach pogodowych. Warunkiem jest zaopatrzenie się w odpowiednią antenę satelitarną.

Czy jest możliwość łączności na morzu?

Dzięki współczesnym technologiom, znajdując się na morzu, mamy możliwość komunikowania się z ludźmi globalnie, za pośrednictwem Internetu. Anteny satelitarne EPA Marine działają nawet w trudnych warunkach pogodowych, więc wystarczy się zaopatrzyć, przed opuszczeniem stałego lądu, by móc łączyć się z innymi na morzu. Trzeba jednak pamiętać, że im większa antena, tym większy zasięg. Na jachtach, łodziach czy statkach, dobrym rozwiązaniem jest posiadanie telefonu satelitarnego, ponieważ mamy możliwość, przesyłanie wiadomości za pomocą SMS, jak i wykonywanie połączeń głosowych.  Korzystać możemy również z sieci, ale zawsze najważniejszą sprawą, jest sprzęt, odporny na wilgoć.

Czy możliwa jest łączność na morzu nawet w trudnych warunkach pogodowych?

Zanim wypłyniemy w morze, zadbajmy o to, żeby mieć możliwość połączenia się z innymi ludźmi. Nie ma nic gorszego niż brak komunikacji, szczególnie w chwili zagrożenia. Nigdy przecież nie wiemy, co wydarzy się pewnego dnia i czy aura, nie stanie się problemem. Komunikacja na morzu konieczna jest dla nawigacji i poprawy bezpieczeństwa jednostki pływającej. Antena satelitarna, np. na jacht, jest tak skonstruowana, żeby znosiła trudne warunki pogodowe, bo przecież środowisko wodne niesie wiele niespodzianek. Materiały i podzespoły sprawdzają się na morzu nawet w trudnych warunkach, bez względu na porę roku i długość rejsów. To urządzenie jest doskonałe, ponieważ niezawodne, co gwarantuje największy na świecie operator VSAT – firma KVH. Dzięki technologii nie tylko jest możliwa łączność na morzu, ale charakteryzuje się wysoką jakością transmisji i odbioru sygnału.