Zadzwoń
Telewizja satelitarna gdziekolwiek jesteś!

Morska łączność satelitarna

Niezawodna łączność satelitarna na morzu nie tylko pomaga w podniesieniu poziomu bezpieczeństwa rejsu. Jest też niezbędna do wykonywania różnych zadań czy nawigacji w przestrzeni bez wyraźnych punktów orientacyjnych, pozostającej w ciągłym ruchu. Dostęp do komunikacji i szybkiego Internetu pozwala na kontrolowanie prognozy pogody, aktualizację map czy odbieranie tak ważnych dla powodzenia rejsu ostrzeżeń nawigacyjnych. Dzięki temu statek może ominąć sztorm lub odpowiednio się do niego przygotować.

Morska łączność satelitarna wymaga stosowania innowacyjnych rozwiązań. Stały ruch wody, często bardzo intensywny, powoduje nieustanne zmiany położenia jednostki pływającej, a w konsekwencji także anten. Dlatego zastosowane urządzenia i technologie muszą rekompensować te zmiany innymi systemami stabilizacji sygnału. Łączność satelitarna na morzu oparta o szerokopasmowy Internet pozwala też na prowadzenie rozmów telefonicznych. Taki morski telefon satelitarny świetnie sprawdza się przy organizacji wideokonferencji czy wysyłania i odbierania poczty mailowej.

Łączność satelitarna na morzu – anteny TracPhone

EPA Marine od wielu lat współpracuje z jednym z największych na świecie operatorów sieci satelitarnej wykorzystywanej na morzu – KVH. Jesteśmy dystrybutorem sprzętu tej firmy zaliczanego do innowacyjnej serii TracPhone®. Proponujemy niezawodne modele anten satelitarnych przeznaczonych do montażu na jachtach i statkach. Są to:

Poszczególne modele różnią się wielkością i zasięgiem, co pozwala na dopasowanie urządzenia do potrzeb konkretnej jednostki pływającej. Zapewniamy zarówno dystrybucję i dostawę sprzętu, jak i wsparcie techniczne, doradztwo w doborze odpowiedniego modelu oraz obsługę serwisową – także pogwarancyjną. Morska łączność satelitarna z urządzeniami KVH cechuje się niezawodnością w każdych warunkach pogodowych.