Ile kosztuje internet na statku?

statek

Czasy, gdy jedyną możliwość łączności na statku zapewniał telefon satelitarny, pozwalający wykonywać tylko połączenia głosowe o horrendalnie wysokich cenach są już za nami. Dziś pływając po morzach i oceanach mamy dostęp do szybkiego Internetu, dającego możliwość korzystania z mediów społecznościowych, obsługi poczty elektronicznej czy codziennego kontaktu z partnerami biznesowymi, niemal równie płynnie, jakbyśmy byli na lądzie. To ogromne ułatwienie dla załogi statków handlowych czy pasażerów rejsów turystycznych, szczególnie osób, które nie mogą sobie pozwolić na wylogowanie się i utratę możliwości komunikowania się. Dowiedz się ile kosztuje Internet na statku i co składa się na jego cenę.

Szybki Internet na każdej szerokości geograficznej

Na koszt udostępnienia Internetu na statku składają cena zakupu urządzenia – odpowiedniej do naszych potrzeb anteny satelitarnej (jachtowej lub morskiej), montażu oraz połączeń. Dostępne są różne plany taryfowe, przeznaczone do różnych potrzeb. Różnią się one prędkością transmisji danych (wysyłania i odbioru) oraz ilości gigabajtów dostępnych w pakiecie. Istnieją również plany bez limitu – jednak ich maksymalna prędkość jest niższa niż tych rozliczanych według ilości pobranych i wysyłanych danych. W planach opartych rozliczaniu według gigabajtów koszt jednego megabajta wysłanych lub odebranych danych zaczyna się od 0,1 dolarów amerykańskich. Pozwalają one na zaawansowane i pobierające dużą ilość danych działania takie jak kontakt wideo z lekarzem telemedycyny, obsługa komunikatorów wideo (Skype, Zoom) czy szybkie przesyłanie dużych dokumentów.

Tańszym, choć wolniejszym, rozwiązaniem, pozwalającym na podstawowe użytkowanie Internetu są nielimitowane plany. Najtańszy, pozwalający na pobieranie danych z prędkością 128 kilobitów na sekundę (Kbps)  i wysyłanie z prędkością 64 Kbps, może być bezpłatny, jednak wiele z nim nie zwojujemy: w zasadzie jedynie wyślemy i odbierzemy proste tekstowe maile. Dlatego warto zdecydować się na większe plany, których cena zaczyna się od 450 dolarów miesięcznie. Do podanych cen należy doliczyć podatki.

Podane koszty mają charakter przykładowy. Dlatego, aby dokładnie skalkulować zarówno miesięczne, jak i jednorazowe koszty, powinieneś skontaktować się z naszymi doradcami, którzy są dostępni do Twojej dyspozycji przez całą dobę. Uzyskasz od nich szczegółowe informacje o dostępnych urządzeniach, planach taryfowych i wybierzesz rozwiązanie najlepiej skrojone pod Twoje potrzeby.