Telewizja na jachcie. Na jakie kanały można liczyć?

jacht

Coraz częściej na jachtach montowane są systemy do odbioru sygnału telewizyjnego. Sygnały mogą być odbierane z nadajników naziemnych oraz coraz częściej z satelity.

Co zrobić, aby mieć telewizję na jachcie?

Abymieć telewizję na jachcie należy przede wszystkim zakupić odbiornik, najlepiej z płaskim ekranem, który można przywiesić na ścianie w najdogodniejszym dla armatora miejscu. Na rynku są dostępne telewizory odporne na wilgoć, z gniazdem USB i odpowiednim zasilaniem. Przy zakupie warto pamiętać, aby odbiornik miał nowy system kodowania. Do odbioru telewizji naziemnej potrzebna jest antena. Prosta i niewielka antena pozwala na odbiór sygnału z nadajników naziemnych. Natomiast do odbioru telewizji na jachcie z dala od biegu potrzebna jest antena satelitarna i dekoder. Należy pamiętać, że im większy talerz anteny, tym większy zasięg. Istotne znaczenie dla jakości odbioru ma nachylenie konwertera. W tańszych modelach anten kąt nachylenia trzeba zmieniać ręcznie, a w droższych możemy to zrobić automatycznie.

Jakie kanały telewizyjne można mieć na jachcie?

Jeśli zamontujemy na jachcie zwykłą antenę, to będziemy mogli oglądać programy, które są w ofercie telewizji naziemnej. Natomiast w przypadku anteny satelitarnej, zwykły dekoder pozwoli na odbiór bezpłatnych kanałów. Z kolei dekoder telewizji cyfrowej z kartą abonamentową umożliwi oglądania filmów z kodowanych programów. Obecnie telewizja na jachtach armatorskich jest szeroko stosowana, coraz częściej także system telewizyjny montowany jest na jednostkach czarterowych. Dzięki nowoczesnej technologicznie antenie satelitarnej mamy dostęp do informacji i szeroko pojętej rozrywki. Ten system pozwala także na wysoką jakość transmisji i odbioru sygnału. Antenę satelitarną na jacht możemy zamówić w firmie EPA Marine, specjaliści doradzą w sprawie wyboru odpowiedniego sprzętu oraz planu taryfowego. Materiały i podzespoły, z których wykonana jest antena, gwarantują niezawodną pracę w trudnych warunkach, a szczególności w kontakcie ze słoną wodą.