Dlaczego terminale mini VSAT KVH oferują lepszą efektywność ?

Tradycyjne systemy VSAT działają w oparciu o technologię TDMA  (Time Division Multiple Access). TDMA  oddziela pasmo do konkretnych pasm częstotliwości, a następnie dzieli te pasma do ​​małych szczelin czasowych. Oddzielne częstotliwości i pasma są wykorzystywane do kanałów nadawania i odbioru, i tylko jeden abonent w danej chwili może być przypisany do szczeliny czasowej lub kanału. Oznacza to, że nie może być innych rozmów lub transmisji danych na tym kanale aż oryginalna transmisja zostanie  zakończona, skutecznie ograniczając przepustowość dostępną dla innych użytkowników w sieci.

Usługa mini-VSAT Broadband wykorzystuje unikalną technologię Viasat Code Reuse Multiple Access (CRMA), używaną przez dostawców usług telefonii komórkowej.  CRMA znacznie zmniejsza problemy związane  z przepływem danych wysyłając informacje w inny sposób. Zamiast przypisywania każdego żądania szczelinie czasowej, mini-VSAT  wysyła dane do satelity natychmiast w krótkim impulsie w najszybszym możliwym tempie dla wybranego planu usług  (do 512 Kbps ze statku na brzeg i 2 Mbps od brzegu na statek). Ta bardziej wydajna transmisja i schemat zarządzania siecią gwarantuje, że każdy użytkownik systemu może cieszyć się najszybszym dostępnym transferem danych w ramach wybranego pakietu usług, nawet z wieloma użytkownikami korzystającymi z urządzenia w tym samym czasie.

Firma KVH oferuje swoim klientom szeroką gamę elastycznych planów taryfowych dostosowanych do konkretnych potrzeb, od planu Metered za konkretnie przesłane/odebrane dane poprzez  Open służący do szybkiego transferu dużych plików do  Fixed oferującego praktycznie nieograniczony dostęp do sieci.