Jaką prędkość może osiągać internet na jachcie?

Podróżowanie jachtem to coraz bardziej popularny sposób spędzania wolnego czasu, jak też, w niektórych przypadkach, styl życia. Większość osób spędzających czas na łodzi pragnie nie tylko ekscytującej przygody, lecz także możliwości łączenia się ze światem przy pomocy Internetu. Obecna technologia umożliwia żeglarzom bezproblemowe korzystanie z Internetu podczas krótszych i dłuższych podróży. Jeśli interesuje Cię ten temat, zapraszamy do lektury.

W jaki sposób można łączyć się z Internetem na jachcie?

W dzisiejszych czasach Internet to główne źródło informacji o świecie, jak też sposób na podtrzymanie relacji biznesowych i osobistych. Dlatego jego obecność na jachcie jest z pewnością ogromnym ułatwieniem dla żeglarzy. Połączenie z Internetem podczas przebywania na morzu jest możliwe dzięki różnym rodzajom morskich anten satelitarnych. Przykładowo, antena satelitarna na jacht jednego z globalnych liderów morskiej łączności satelitarnej – amerykańskiej firmy KVH – umożliwia nie tylko dostęp do szerokopasmowego Internetu, lecz także łączność telefoniczną.

Jakie są możliwe prędkości Internetu na jachcie?

Jeżeli naszym celem jest połączenie internetowe z poziomu jachtu, zwykle całkowicie powinny nam wystarczyć prędkości oferowane przez ww. anteny satelitarne marki KVH. I tak np. antena TracPhone V3-HTS zapewnia globalne połączenia o prędkości 5 Mbps. Jeżeli pragniemy, aby nasze połączenie było szybsze, możemy zdecydować się na Internet o prędkości 10 Mbps lub 20 Mbps, jakie umożliwia nam antena TracPhone V11-HTS. Prędkość taka umożliwia bezproblemową pracę zdalną, w tym zarówno otwieranie stron, jak i plików tekstowych. Jednocześnie tego rodzaju morska łączność satelitarna realizowana jest w ramach przystępnych cenowo planów taryfowych.